Професионална дрвена рачка коса четка свиња наежвам четка за коса

Краток опис:

Се справи Материјал: дрво

Наежвам материјал: свиња наежвам или најлон

Мин.нарачката Количина: 2000 Парче / Парчиња

Набавка Способност: 200k / месец

Пристаниште: Шенжен

Начин на плаќање: T / T, Alibaba осигурување, Paypal, Western union

Конвенционалните пакување: Прилагодено

Производство доведе време: еден месец

Бренд име: ОЕМ

Боја: Прилагодено

Капацитет: 3,000,000 / месец


детали за производот

Company information

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

Свиња наежвам коса четка - природни свиња влакната се промовира здрава коса со стимулација на природни масла од скалпот. Изработени дрвени материјал 100% природен дрвен. Фирма и одлична влакна и игли за работни места со долга права жици, како тие помагаат да нежно масажа на влакнести кожа и полирање на предиво. Може да се користи за мачки, примитивни и некои диви палта. Полирање и повлекување во една четка.

  1. Стимулира и масажа - вашиот скалп, забрзување на циркулацијата на крвта и рамнотежа масло. Развивам и чешел сите типови коса и должина на косата со уникатен влакна свиња дека распределување на скалпот масло во текот на косата за да се обезбеди здрав изглед, природен изглед на косата. Го стимулира производството на негување масла, кои помагаат во заштитата на косата, со меки влакна и широк идеален четка за права коса.
  2. СПРЕЧИ КОСА - од статички оштетувања, анти-статички дизајн, направи косата здрава и свиленкаста. Тоа се смета за идеална бидејќи се затвора на живец слој и создава сјајна коса. Свиња влакната се природни, меки и флексибилни влакна, кои нежно четка за коса и се погодни за употреба, исто така кај децата. Тие се најпогодни за ноќ употреба, како што се шират на природно масло од косата од коренот кон краевите, без коса има чувство на мрсна коса.
  3. ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - ова пропустливи четка може да се користи од страна на мажите и жените без оглед на типот на косата. Фино коса може да ги искористат предностите на влакната на свиња стимулирање на природна коса масла за поздрава коса, а погуста коса ќе уживаат во detangling карактеристики на овој коса четка.
 1. Professional Wooden Handle Четка за коса
  Клучни зборови Свиња наежвам розова боја четка дрвени коса
  големина 24,5 * 8cm
  материјал Дрво и свиња наежвам
  MOQ 1000pcs
  примероци Ние можеме да понудиме постоечки примероци одеднаш, прилагодено примероци во рамките 7days
  Услови на плаќање 30% пред пратката, 70% во однос на BL
  пакување прилагодено пакување
  испорака DHL, FedEx, EMS, UPS-от, ТНТ, итн
  Користење на логото прилагодено логото
  боја прилагодено боја
  Сертификат BSCI, SGS, FSC, да стигнете, ROHS
  апликација Професионални салон, за домашна употреба, промоција, подарок

  !!!Hair care tips:

  If you get dandruff, brushing will help to massage away those dead skin cells. I would always recommend that people with dandruff brush and wash their hair every day.

  If you have curly hair, of course, combs are better – most people with curly hair will know this already. Although, even if you have curly hair, I would recommend you brush it before you wash it.

  Whatever your hair type, I would suggest you brush it before you shampoo and then apply conditioner through your hair with your fingers. You want to minimise brushing when it is wet because that is when there is an increased risk of stretching and breaking.

9711


 • Претходно:
 • Следно:

 • производителот коса четка

  четки за коса производителот

  1.П: Дали сте фабрика?
  О: Да, ние сме професионални фабрика со 20 години производство exprience
  наоѓа во област на Wanniudun, Dongguan.

  2.П: Можете ли да се печати логото и цртање на производи?
  О: Да, ако вашите квантитет исполнат нашите MOQ, ние може да печати вашето лого и цртање.

  3.П: Која е вашата MOQ?
  A: за различни предмети, MOQ ќе биде различен.

  4.Q: Која боја може да се направи?
  A: Секоја боја на Pantone.

  5.Q: Што е вашиот мандат за исплата?
  1) 30% депозит од страна на ТТ и биланс против копија на превозот документи

  2) За мала количина, 100% ТТ однапред.

  3) L / C по видување е прифатлива за нарачки во износ од повеќе од USD30,000.

  4) Надоместокот Пример: може да се плати преку PayPal.

  6.Q: Како можам да добијам примерок?
  Постојат примероци се бесплатно.

  OEM примероци треба задолжен примерок.

  Авионски ќе бидат платени од страна на клиентите.

  Можете да најдете многу повеќе модерни стилови од нашите професионални веб-сајт, како што ние ажурирање на нашите веб-сајт често!

 • WhatsApp Онлајн Chat!